משכנתא חדשה וההתנהלות הכלכלית שלנו

מתכננים לקחת משכנתא חדשה? תוהים לגבי האופן בו נטילת המשכנתא תשפיע ותשליך על ההתנהלות העתידית שלכם? ובכן, ההתנהלות הכלכלית העתידית של אדם מושפעת מהסכום שהוא לווה ומהתנאים על ההלוואה שלו, אבל לא רק.

במיוחד בשנים האחרונות כשמחירי הדיור רק עולים, יש צורך לקחת בחשבון את מגמות, תנודות השווקים וגורמים נוספים.

עד כמה לקיחת משכנתא חדשה משפיעה על ההתנהלות הכלכלית העתידית?
במילים פשוטות, המשכנתא היא אחת ההחלטות הפיננסיות החשובות ביותר שאדם מקבל בחייו. זהו צעד מכריע עבור בעלי בתים עתידיים, מה שמאפשר להם לבנות את עתידם ולהגיע לנכס שלהם בתנאים שונים עם השלכות שונות בעתיד.

כמה עולה דירה בישראל?

ישראל היא מדינה שחווה תנופת השקעות בשנים האחרונות. זאת, בין היתר, בגלל יציבות המשק הישראלי ומגזר ההייטק שמייצא מוצרים לחלקי העולם הרבים. מחיר דירה ממוצע בארץ הוא 1.8 מיליון דולר, אבל רבים יסכימו שבפועל, תמונת המצב האמיתית משקפת משהו אחר.

דירות במרכז הארץ ובגוש דן נמכרות במחירים ממוצעים של כ-2 מיליון ₪ ומעלה, בעוד שלקיחת משכנתא חדשה הולכת ונעשית יותר ויותר מורכבת וקשה. בסופו של דבר, משכנתא היא מכשיר פיננסי לטווח ארוך שדורש בדרך כלל תשלומים חודשיים נמוכים ונוחים עבור הלווה, אז כיצד הופכים את המשכנתא לנוחה באמת?

ייעוץ משכנתאות: כל הסיבות להיעזר ביועץ משכנתא

כאשר מדובר על משכנתא חדשה או מחזור משכנתא אפילו, ישנן סיבות רבות לכך שאנשים צריכים להיעזר ביועץ משכנתאות. יועצי משכנתאות מציעים יותר מסתם ייעוץ פיננסי.
הם מציעים תמיכה, הדרכה וסיוע לאנשים כדי שיוכלו להפיק את המרב מהכספים שלהם בטווח הארוך.

יועצי משכנתאות יכולים לעזור למצוא את תנאי הלוואת הדירה הטובים ביותר עבור הצרכים שלכם, תוך לקיחה בחשבון של פרמטרים כמו הוצאות צפויות בעתיד,
שינויים בהכנסות, צפי לירושות, צפי לקופות חיסכון שנפתחות בעתיד ועוד.

יועץ משכתנאות בבאר שבע - המרכז הישראלי לפיננסים
המדריך להלוואות בערבות המדינה - המרכז הישראלי לפיננסים

מה הפרמטרים שיועץ משכנתאות לוקח בחשבון?

יועץ משכנתאות לוקח בחשבון גורמים רבים ושונים, כגון: סכום הכסף שעומד לרשותכם למקדמה על הנכס, היחס בין החוב לבין ההכנסה שלכם, דירוג האשראי שלכם, בין אם יש לכם הלוואות אחרות או לא (כמו רכב למשל) ועוד.

יועץ משכנתאות לוקח בחשבון גורמים כמו הכנסה של אדם, אך גם צפי למגמות ושינויים ברמת ההכנסה של האדם בעתיד. למשל, בדיקה לגבי הסיכויים של האדם לקבל קידום בעבודה, או להיפך, הסיכויים חלילה לאבד את העבודה. בהיבט הזה, גם המטרות שלכם בחיים והתוכניות לעתיד שלכם, הם גורמים שיש צורך לקחת בחשבון.

טיפים לבחירת יועץ משכנתאות

כאשר אתם שוקלים להגיש בקשה לקבלת אישור עקרוני למשכנתא או מחזור משכנתא חדשה, אתם עשויים לתהות במי לבחור כיועץ המשכנתאות שלכם. ישנם גורמים רבים המשפיעים על בחירת יועץ המשכנתאות המתאים עבורכם, כך שכדאי שלפני הבחירה ביועץ או בחברת הייעוץ, כדאי להתרשם מהמוניטין שלהם ומסיפורי הצלחה של לקוחות קודמים וקיימים.

כמו כן, בדקו באתר החברה ותראו מה היא מציעה, בדקו האם החברה פועלת זמן רב, שאלו אם יש לה ניסיון עם סוג ההלוואה שאתם מחפשים וכדומה. ולא פחות חשוב, סקרו ובדקו את המוניטין של החברה באינטרנט על ידי התבוננות בביקורות במדיות החברתיות, ב"גוגל ביזנס", בפלטפורמת לינקדין וכו'.

ומה במקרים בהם המשכנתא מסורבת?

אם אתם במצב שבו סורבתם לקבל אישור עקרוני למשכנתא, אנחנו מזמינים אתכם לפנות לסיוע יעיל במיוחד. בין אם הבעיה היא BDI שלילי, צ'קים שחזרו או כל בעיה אחרת, המומחים במרכז הישראלי לפיננסים ישמחו לסייע לכם עם צוות שיש לו ניסיון של 15 שנים בתחום הבנקאות והמשכנתאות.

צרו קשר להתייעצות ובדיקה זכאות ללא תשלום

95% הצלחה

(יותר מ- 8,265 בתי אב בישראל)

 

פריסה ארצית

המרכז הגדול בישראל לייעוץ פיננסי בפריסה ארצית!

 

תשלום על בסיס הצלחה בלבד

ייעוץ ראשוני ופתיחת תיק ללא עלות וללא התחייבות