מחזור משכנתאות: למה לי לשנות את תנאי המשכנתא שלי?

בעבר נקבעו תנאי משכנתא לתקופה של 30 שנה לפחות. עם זאת, עם התקדמות הטכנולוגיה בקצב מהיר ועליית מחירי הדירות בארץ ובעולם בכלל, אנשים רבים שוקלים לשנות את תנאי המשכנתאות שלהם כך שיתאימו לשוק הנוכחי. במילים אחרות, מחזור משכנתא. מדוע צריך אותו ובאילו מקרים?

יש אנשים שמחפשים לשנות את תנאי המשכנתא שלהם מ-30 שנה ל-25 שנה, או אפילו לטווח קצר יותר. התנהלות זו מאפשרת להם לחסוך כסף בתשלומי ריבית בטווח הארוך, אבל מצד שני, הם בדרך כלל יהיו מחויבים להחזרים חודשיים גבוהים יותר.

לחילופין, אנשים אחרים עשויים לרצות להאריך את החזר המשכנתא שלהם. כך או אחרת, אם תרצו לצאת ממסלול המשכנתא שלכם ולשנות את התמהיל, אתם מתחילים תהליך מחזור משכנתא, אותו חשוב שתדעו איך לבצע, עם הייעוץ של המומחים במרכז הישראלי לפיננסים.

נגן וידאו
מחזור משכנתא | מחזור משכנתאות - המרכז הישראלי לפיננסים

מה הסיבה למחזור משכנתא?

יש הרבה סיבות שמובילות אנשים לרצות לשנות את תנאי המשכנתא. לדוגמה, אתם יכולים למחזר את המשכנתא שלכם ולנצל ריביות נמוכות יותר, או שאתם יכולים לעבור לטווח קצר יותר ולחסוך כסף בריבית.

הסיבה העיקרית היא, שכוחות השוק הנוכחיים משתנים וחשוב מתמיד לוודא שלא ננעלים על החוזה שנערך מול הבנק, במיוחד אם התנאים אינם משתלמים, או שהתרחשו שינויים בנסיבות הכלכליות שלכם ואינכם יכולים עוד לעמוד בגובה התשלומים שהתחייבתם להם.

חושבים שאין צורך לבדוק את מצב החשבון שלכם בקביעות? תחשבו שוב

לפני שבכלל מדברים על מחזור משכנתא, חשוב להבין כי רוב האנשים אפילו לא יודעים מה תנאי המשכנתא שלהם, ברוב המקרים מפני שהם מנהלים את חשבונותיהם באותו בנק במשך שנים רבות, ואינם טורחים לבדוק מה קורה בחשבון העובר ושב שלהם.

יחד עם זאת, אם יש צורך בכך, חשוב לשנות את תנאי המשכנתא אם ברצונכם לחסוך כסף בטווח הארוך על ידי הפחתת ריביות, הגדלת או הקטנת ההחזרים החודשיים.

באילו מקרים כדאי למחזר משכנתא?

תכנון מחדש של המשכנתא יכול להיות צעד חכם עבורכם ועבור בני משפחתכם. הליך זה יכול לעזור לכם לחסוך כסף בטווח הארוך, אבל יש כמה דברים שכדאי לשקול לפני ביצוע מחזור משכנתא.
למשל, בעת מחזור משכנתא צריך לקחת בחשבון את הפרמטר של ההכנסות וההוצאות שלכם.

כמו כן, צריך לבדוק האם יש לכם חובות אחרים שעתידים להיסגר בקרוב, כמה ריבית תשלמו על ההלוואה החדשה שלכם וכולי.
יחד עם זאת, קיימים מקרים בהם הבנק עשוי לסרב לאשר לכם את מחזור המשכנתא שלכם.
מה עושים במקרים אלו? מתייעצים עם המומחים של המרכז הישראלי לפיננסים.

מה הסיבות לכך שהבנק מסרב לאשר נטילת משכנתא?

אם ניגשתם לקבל אישור עבור מחזור משכנתא והבנק סירב לתת לכם משכנתא, עשויות להיות לכך מספר סיבות.
למשל, הבנק אינו מאשר את בקשת המשכנתא מכיוון שלמבקש יש דירוג אשראי נמוך, יש לו היסטוריה של איחור בתשלומים או אינו מועסק כבר תקופה ארוכה, במקרים בהם צ'קים חוזרים (גם אם רק פעמיים שלוש) ועוד.

כמו כן, הבנק רשאי גם לסרב לאשר בקשת משכנתא אם אינו מרוצה מהכנסתו של המבקש. במקרים בהם סורבתם על ידי הבנק למחזור משכנתאות, אתם מוזמנים לפנות למרכז הישראלי לפיננסים כדי לברר מה בדיוק הבעיה וכיצד מטפלים בה באופן הכי מהיר, יעיל ומשתלם בטווח הקצר והארוך.

המרכז הישראלי לפיננסים – גורמים לבנק לאשר אתכם!

המרכז הישראלי לפיננסים היא חברה אשר משתמשת בידע, מוניטין, כלים מקצועיים וניסיון של 15 שנים כדי לגרום לבנק לאשר את בקשתכם. בין אם ביקשתם אישור עבור מחזור משכנתא ווסורבתם, או שביקשתם משכנתא לרכישת נכס וקיבלתם תשובת סירוב, אנחנו נטפל בבעיה ע"י שימוש בקשרים המקצועיים שלנו עם מערכות הבנקים בארץ. צרו עמנו קשר כעת כדי לחסוך כסף בטווח המיידי והארוך יותר.

סיפורי הצלחה